Elmanın özünü oluşturan elma yağının faydaları halkalı escort saymakla bitmeyecek kadar çok. Son dönemlerde alternatif tıpta oldukça yaygın bir şekilde kullanılan ve adından söz ettiren elma yağı hem cilt sorunlarına hem de genel sağlık sorunlarına karşı çok etkili. Elma yağı ile ilgili olarak şu bilgiler öne çıkmaktadır:

Elma yağı bir antiseptik özelliği taşır. Bu nedenle doğal bir antibiyotik misyonu üstlenir. Özellikle soğuk algınlığı döneminde çaylarla birlikte tüketildiğinde üst solunum yollarında olumlu etki yapar. Elma yağının astım ve bronşit tedavisinde çok etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Elma yağının çok önemli bir rol üstlendiği sorunlardan birisi de cilt problemleridir. Cildin yeniden sıkılaşmasını ve canlanmasını sağlayan bu mucize yağ, yaşlılık belirtilerini tamamen ortadan kaldıracak kadar kuvvetlidir. Sivilceli ciltlerdeki yağ sorununu dengelediği için bu rahatsızlığın tedavisinde etkilidir.

Elma yağı saç bakımında da kullanılabilir. Saçların daha parlak  ve güçlü olmasını sağlar. Elma yağının faydaları arasında sindirim sistemine sağladığı yarardan da bahsetmek gerekir. Gastrit ve diğer mide sorunlarının tedavisinde kullanılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website