Epilasyon, kıllanma meydana gelen bölgelerin halkalı escort tamamen bu kıllardan arındırılması işlemidir. Genel olarak kalıcı şekilde yapılanı en sık tercih edilenidir. Son dönemlerde lazer ve iğne kullanılarak yapılan epilasyon işlemleri 6 ile 12 seans sonucunda tamamlanmaktadır.

Epilasyon ile birlikte kıl kökünün tamamen kurutulması sağlanır. Lazer ile yapılan epilasyonlarda kıl kökününün derinine nüfus edilen ultraviyole ışınlar, buradaki kök hücrelerin yok edilmesini sağlar. Epilasyonun bu şekilde yapılması her ne kadar kalıcı çözümler sağlasa da, lazer tedavisinin uygulandığı alanların çok dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyon işlemi yapan yerlerin mutlaka uzman olması ve bu alanda yeterliliğinin olduğunu gösteren sertifikalara sahip olması gerekir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonu 12 yaşından büyük olan ve kıl ve cilt yapısı testinde herhangi bir sorunla karşılaşmayan herkese yapılabilir. Güvenli ve sağlıklı bir epilasyon süreci için kıl yapısının ve kıl yoğunluğunun mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir. Tamamen beyaz tüylere sahip olan kişilere lazer epilasyon uygulanması mümkün değildir. Ayrıca hamilelere ve sedef hastalarına uygulanması da son derece sakıncalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website